Teslasuit

Rynek VR ciągle zaskakuje nowymi rozwiązaniami i pomysłami. Być może nie jest to najnowsza wiadomość, jednak warto pochylić się nad TESLASUIT – kombinezonem stworzonym do lepszego przeżywania wirtualnej rzeczywistości. Dlaczego właśnie to Teslasuit wydaje się mieć w chwili obecnej największy potencjał?

Twórcy twierdzą, że stworzony został z inteligentnego materiału. Przekazuje on doznania z wirtualnego świata poprzez elektryczne impulsy kontrolowane przez wbudowany komputer. Śledzi również ruchy całego ciała z bardzo wysoką precyzją i częstotliwością. Pozwala również na zmiany temperatury dzięki zaawansowanemu systemowi kontroli klimatu.

Sensoryczny system moduluje całą gamę doznań, włączając w to delikatny dotyk, mocne i słabe uderzenia, odrzuty, deszcz oraz powiew wiatru.

Zaawansowany system stymuluje konkretne grupy mięśni. Jest prosty w użyciu, bez kabli, kompatybilny z dostępnymi na rynku urządzeniami. Można również bezpiecznie wyprać go w pralce.

Ilość aplikacji która wspiera rośnie bardzo szybko, a twórcy kombinezonu stale współpracują z developerami przy powstających produkcjach. Chcą, by odczucia płynące z obcowania z technologią VR były jak najbardziej realistyczne.

Pomysł nie był nowy, jednak wykonanie i zaimplementowane rozwiązania sprawiają, że Teslasuit to coś, czego na rynku VR brakowało najbardziej. Twórcy prognozują premierę w okolicy 2020 roku.

 

2018-09-25T13:29:32+02:00Lipiec 12th, 2018|